Jak zdobyć obserwatorów na Tumblr.

Napisała Niezdecydowanna | 12:29 2 comments


Na początku chciałam się podzielić spostrzeżeniem, że obserwatorzy na Tumblr nie są nic warci. Serio. To, że ma się ich sto czy tysiąc nie robi (prawie) żadnej różnicy, bo można ich zdobyć bez żadnego wysiłku i wcale nie stanowią o wartości bloga, w ogóle o niczym nie stanowią. Prócz tego, że za dużo czasu spędzacie przy komputerze.

Oto dowód: pięć dni po założeniu tumblera ze swoimi zdjęciami mam już 100 obserwatorów, przy 16 postach. Za wszystko to odpowiada maxfollows.com i to, że parę minut dziennie chce mi się poklikać na sto obrazków.

Zasada działania jest prosta: autoryzujecie maxfollows żeby mogło dokonywać zmian na waszym koncie i klikacie na awatar każdej osoby wyświetlanej aktualnie na głównej (ok 50 klików dziennie), w tej sposób dodając ją do obserwowanych. Za każdy follow dostaje się punkty, które z kolei się przyczyniają do wzrostu waszych obserwatorów.

Dlatego właśnie mam ich tylu i Wy też możecie mieć. Czy to ma jakiś sens - niewielki. Myślę, że jeśli wśród gęstwiny postów moje zdjęcie trafi do dwóch osób - to już jest wielki sukces. Wychodzę jednak z założenia, że jeśli będzie tych obserwatorów tysiąc, to zdjęcie trafi do 20 osób, co będzie już niezłym wynikiem. Dlatego sobie klikam.


Natomiast tak naprawdę chodzi o to, żeby wasz Tumblr nie był kupą repostowanych rzeczy które były na Kwejku 3 miesiące temu, a spójną, sensowną galerią która ma sens. Jeśli nie wrzucacie swoich rzeczy, to przynajmniej postarajcie się, żeby wszystko było w podobnym klimacie i przyjemnie się to oglądało.

Jeśli natomiast chcecie, żeby wasza treść była słynna w Internetach, to trzeba kierować się "zwykłymi" zasadami blogowania i po prostu tworzyć coś, co jest fajne, ciekawe, ma sens. Ja nie mogę w tym doradzić, bo sama nie umiem. A, i trzeba dobrze tagować posty, bo dużo ludzi szuka po tagach. Powodzenia :*

2 comments: Leave Your Comments

 1. na czym polega maxfollows.com?:)

  makemestrongerx.blogspot.com

  ReplyDelete
 2. Jeśli zdobywasz obserwatorów klikają na jakiejś stronie to faktycznie bez sensu..

  Uważam że jeśli ktoś zaobserwuje Twój blog bez jakiejś pośredniej strony , tylko przez to że lubi to co dodajesz na niego to jest to pewien sukces...
  Wtedy też reblogów beziesz miała wiecej bo to nie przypadkowy obserwator :)

  zapraszam : www.youactuallycare.tumblr.com

  ReplyDelete